KONST / Litografier / Färglitografi 7437020
*
nr 743 7020
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Färglitografi , Olle Kåks (1941-2003), -97, Blommor, 7/90, motivets mått: 69 x 48
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.000 kr
Sista tid för bud online:
måndag 27 februari 2012
kl 17:31:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
27/2 12:17:52
1
800 kr
27/2 15:39:21
2
650 kr
27/2 17:07:46
3
750 kr
27/2 17:08:54
3
850 kr
27/2 17:13:34
4
1.000 kr
27/2 17:17:56
3
950 kr
27/2 17:18:57
3
1.100 kr
27/2 17:19:30
4
1.300 kr
27/2 17:20:38
4
1.500 kr
27/2 17:20:40
4
1.500 kr
27/2 17:20:42
4
1.500 kr
27/2 17:21:19
3
1.300 kr
27/2 17:22:17
3
1.500 kr
27/2 17:23:51
3
1.700 kr
27/2 17:24:39
4
Vinnande bud
27/2 17:26:01
3
1.900 kr
27/2 17:27:31
4
justering av budtak
- Tema
27 feb
Grafik
På tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Olle KÃ¥ks
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35
-
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19
-
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04
-
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28
-
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01
*
Olle KÃ¥ks
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Läs mer om Grafik
Läs mer om Olle KÃ¥ks
nr 743 7020
Olle KÃ¥ks
(1941-2003), Sverige
Färglitografi , Olle Kåks (1941-2003), -97, Blommor, 7/90, motivets mått: 69 x 48
Olle Kåks, svensk målare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 2.000 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 27 februari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
27/2 12:17:52 | 1 | 800 kr |
27/2 15:39:21 | 2 | 650 kr |
27/2 17:07:46 | 3 | 750 kr |
27/2 17:08:54 | 3 | 850 kr |
27/2 17:13:34 | 4 | 1.000 kr |
27/2 17:17:56 | 3 | 950 kr |
27/2 17:18:57 | 3 | 1.100 kr |
27/2 17:19:30 | 4 | 1.300 kr |
27/2 17:20:38 | 4 | 1.500 kr |
27/2 17:20:40 | 4 | 1.500 kr |
27/2 17:20:42 | 4 | 1.500 kr |
27/2 17:21:19 | 3 | 1.300 kr |
27/2 17:22:17 | 3 | 1.500 kr |
27/2 17:23:51 | 3 | 1.700 kr |
27/2 17:24:39 | 4 | Vinnande bud |
27/2 17:26:01 | 3 | 1.900 kr |
27/2 17:27:31 | 4 | justering av budtak |
- Tema
27 feb
Grafik
PÃ¥ tema grafik i februari har vi litografier, etsningar med mera av Anders Zorn, Roberto Matta, Lage Lindell, Bengt Lindström, Carl Fredrik Reuterswärd och Roland Svensson med flera.Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
Olle KÃ¥ks
Olle KÃ¥ks, svensk mÃ¥lare, grafiker och skultör, född i Hedemora 1941, död i Hedemora 2003.Läs mer om Olle KÃ¥ks
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: blommor färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad olle kåks svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6160 Färglitografi
2 st, Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Ytt..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:35 -
5298 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Figurkomposition ..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:19 -
5309 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med g..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:36
-
5307 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition med t..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 18:04 -
5299 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Komposition. Sign..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 20:28 -
6198 Färglitografi
Bengt Lindström (1925-2008), Sverige. Signerad, nu..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
6 maj kl 19:01